Wakacje w Grecji: Mesenia:)

Mesenia to kraina geograficzna, część greckiego Peleponezu, która obfituje w cudowne widoki - złote plaże, zielone góry i błękitne morze. To zakątek Grecji, w którym poczujecie się, jak w bajce. Co więcej, skosztujecie tutaj przepysznej odmiany oliwek "kalamata":)

Mesenia - bajeczna kraina

Oprócz cudownych widoków Mesenia przyciąga turystów również ruinami miasta Messini, które było niegdyś stolicą tego regionu. Zachowały się tam do dzisiaj duże fragmentami fortyfikacji. Wjeżdżając do miasta przejeżdża się przez częściowo zrekonstruowaną bramę z okresu rzymskiego, co również jest nie lada atrakcją. Mesenia to idealne miejsce na odpoczynek.

Jeżeli zapragniecie relaksu będziecie mogli odpocząć na przepięknych plażach i dodatkowo podziwiać cudowne górzyste tereny. Jeśli natomiast zapragniecie aktywnego wypoczynku możecie wybrać się na wycieczkę i zapoznać się ze starożytną grecką architekturą. Mesenia oferuje również wiele atrakcji dla miłośników jedzenia. W urokliwych barach, restauracjach i tawernach zamówicie przepyszne jedzenie, gdyż ten region słynie z najwyższej jakości produktów spożywczych.

Kalamata - piękne miasto i pyszne oliwki

Mesenia słynie również z żyznej ziemi oraz ze swej marki oliwek Kalamatas, które są oliwkami najwyższej jakości. Kalamata to również współczesna stolica Meseni. To miasto z dużym portem, ciągiem pięknych plaż i urokliwymi restauracyjkami. Ulubionym miejscem mieszkańców Kalamaty, a także turystów jest tętniąca życiem nadmorska promenada o długości ok. 5 km. W centrum miasta znajduje się muzeum archeologiczne, a w północnej części miasta wznosi się najważniejszy zabytek: zamek Geoffreya Villehardoiun z XIII w.

fot. flickr/7632432@N02
fot. flickr/7632432@N02
fot. flickr.com/7632432@N02
fot. flickr.com/7632432@N02

 

 

 

 

 

Będąc w Kalamacie koniecznie musicie spróbować  znakomitej jakości produktów spożywczych - oliwy i oliwek, fig oraz rodzynek. Jeżeli jednak nie będziecie mieć takiej okazji, to ryginalne oliwki Kalamatas znajdziecie w sklepie DaryGrecji.pl.

fot. flickr/haynes/
fot. flickr/haynes/

Zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/visualthinker/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *