Tag Archives: przepisy kuchni greckiej

favaFava to żółta pasta grochowa z Grecji. Przygotowuje się ją z grochu, ziół i oliwy. Można ją podawać jako dip z cebulą i białym chlebem.

Idealnie nadaje się również do warzyw albo jako smarowidło do chlebków pita. Ciekawa jestem, czy będzie Wam smakować:)

...continue reading

Sztufada z zająca z morelamiDzisiaj danie wykwintne i eleganckie. Sztufada to danie z duszonym mięsem. W Macedonii do typowych składników sztufady należą dziczyzna i suszone owoce. Pierwotnie do tej potrawy stosowano małe dzikie cebule. ...continue reading

loukamades - grecki deserLoukamades to kulki ciasta smażone w głębokim tłuszczu, które robi się z ciasta drożdżowego. Przypominają małe pączki. Do Grecji prawdopodobnie dotarły z Indii. Idealny dodatek do mocnej kawy lub wina deserowego. 

...continue reading

klopsiki z grecjiTo nie zwykłe klopsiki, które znamy z polskiej kuchni. Siekane mięso doprawione jest cierpką miętą górską, a pyszny sos pomidorowy zdradza wpływy tureckie i jest aromatyzowany cynamonem. 

Dzięki temu daniu wprowadzisz do swojej kuchni nutkę orientalnych smaków. 

 

...continue reading

przepisy kuchni greckiejDzisiaj zaprezentuje Wam grecki specjał mięsny. Sekretem tej potrawy jest sproszkowana papryka, która nadaje jej piękny kolor. Na wszystkich wyspach greckich Dodekanez sos pomidorowy doprawiany jest właśnie papryką w proszku.

...continue reading

Grecki dip czosnkowySkordalia to grecki krem czosnkowy, który może być przyrządzany na kilka sposobów: z samych ziemniaków, z dodatkiem namoczonego chleba lub z utartymi orzechami. Obowiązkowym składnikiem jest duża ilość czosnku. Jest to ulubiony dip w Grecji. Pochodzi z Wysp Jońskich, gdzie podawany jest jako sos do sztokfisza. 

...continue reading

1 Comment

Feta furno to przyprawiany ser owczy w folii aluminiowej. Danie to należy do specjalności wyspy Korfu, gdzie podaje się go jako przekąskę lub przystawkę. Grecy przyrządzają go na grillu opalanym węglem drzewnym, ale można go także przyrządzić w piekarniku.

...continue reading