Jesień w Grecji – sama przyjemność!

Polska złota jesień bywa piękna, ale czasami daje się we znaki, chociażby z powodu niezbyt sprzyjającej pogody. Jest jednak miejsce na południu kontynentu, gdzie uroki jesiennej przyrody podziwiać można w ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Zapraszamy na jesień w Grecji!

Dlaczego jesień w Grecji?

Jesień w Grecji to rewelacyjny pomysł na spóźnione wakacje. Na pewno dużo bardziej rozsądny dla osób, które nieszczególnie dobrze znoszą upały. Ukrop, który panuje tu w szczytowych miesiącach (czerwiec, lipiec, sierpień) ustępuje miejsca umiarkowanej temperaturze (między 20 a 25°C). Jedynie wieczorami i wczesnym rankiem przyda się cieplejsze odzienie.

Jesienią warto wybrać się np. na Kretę czy Rodos. Morska woda ogrzewana do tej pory przez ostre letnie słońce jest zbliżona do temperatury powietrza. Swoje miejsce znajdą o tej porze roku w Grecji także amatorzy pływania, sportów wodnych, a nawet leżakowania.

Jesień w Grecji – zabytki zwiedzisz na luzie

Jesień w Grecji spodoba się również osobom, które stronią od przeludnionych miejsc. Tłum ludzi przy najważniejszych światowych zabytkach jest o tej porze roku zdecydowanie mniejszy. Malejący ruch turystów na głównych szlakach obserwuje się już od października.

fot. flickr/borkurdotnet/
fot. flickr/borkurdotnet/

Bez pośpiechu i przeciskania się możesz zobaczyć ateński Akropol, Agorę czy Wieżę Wiatrów. Nie trzeba przeciskać się w muzeach i można miło spędzić czas słynnych greckich tawernach słynących z rodzinnej atmosfery.

Jakie smaki przynosi jesień w Grecji?

Nie bój się, że wyjeżdżając jesienią na wakacje do Grecji nie skosztujesz smaków lata. Śródziemnomorski klimat gwarantuje, że nawet jesienią można spróbować greckich specjałów - owoców morza, soczystych warzyw, owoców, różnych rodzajów serów, oliwy z oliwek itp. A wszystko to koniecznie rześkim późnym wieczorem najlepiej popić tradycyjnym ouzo.


Zdjęcie w nagłówku: flickr.com/iragelb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *