Czy wiesz, że to co jesz, ma wpływ na Twoje zdrowie i wygląd?

Znacie to powiedzenie, prawda? Jedzenie ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pokarm to paliwo dla organizmu. Okazuje się, że wystarczy zmienić dietę, aby osiągnąć pełną satysfakcję.

Jedzenie wpływa na nastrój, ciało, zdrowie, libido, psychikę, sny i witalność. Nie warto więc psuć dobrego samopoczucia niezdrowym jedzeniem.

Depresja vs. jedzenie

Badania naukowców wskazują, że na nasze samopoczucie wpływa przede wszystkim to, co jemy. Żeby mieć dobre samopoczucie, można sobie pomóc, jedząc produkty wyposażone w kwasy OMEGA 3, czyli przede wszystkim ryby. Dobre będą również orzechy włoskie.

Śniadanie jest najważniejsze

Naukowcy dowiedli też, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. To ono w głównej mierze wpływa na nasze samopoczucie i zmęczenie. Żeby o nie zadbać jedzmy rano dużo błonnika i składników odżywczych.

Poziom serotoniny w mózgu, która zapobiega depresji, zwiększa witamina D, w którą bogata jest dieta śródziemnomorska. Ważnym źródłem witaminy D są owoce, orzechy, warzywa, zboża, rośliny strączkowe i ryby. Najlepiej będzie jeśli będziesz pić mniej kawy lub na jakiś czas zupełnie z niej zrezygnujesz.

Zadbaj o cerę i włosy

Odpowiednia dieta wpływa na wygląd cery i włosów. Zwróć uwagę na produkty, które posiadają drożdże, jedz też więcej zielonych warzyw - posiadają one kwas foliowy odpowiedzialny za dobry wygląd naszej cery.

Ziemistość cery spowodowana jest niedoborem witaminy B6. Postaraj się wzbogacić dietę w ryby, wątróbkę czy orzechy. Dla włosów zbawienny wpływ ma cynk zawarty w tych produktach.

Przed starzeniem Twoją skórę uchroni witamina E zawarta w brokułach, słoneczniku, migdałach i tłuszczach roślinnych. Inne ważne produkty to także jajka, cebula, czosnek.

Piękne paznokcie

Piękny wygląd Twoich paznokci także zależy od jedzenia. Zadbaj o to, aby nie zabrakło w Twojej diecie mleka, serów czy sardynek, które są bogate w wapń. Paznokcie będą mocniejsze również dzięki żelazu zawartemu w bakaliach, czekoladzie, podrobach, wołowinie, szpinaku czy zielonym groszku.


zdjęcie w nagłówku: flickr/34547181@N00/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *